Την Εγκύκλιο για τις Σχολικές Δραστηριότητες 2016-2017 απέστειλε το ΥΠΠΕΘ.

Επισημαίνεται ότι ότι σύμφωνα με τη φετινή εγκύκλιο, τα σχέδια Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας πρέπει να υποβληθούν μέχρι την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2016.

Τα Προγράμματα υποβάλλονται στον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων της αρμόδιας Διεύθυνσης, αφού προηγουμένως οι ενδιαφερόμενοι ενημερώσουν σχετικά το ΚΕΣΥΠ της περιοχής τους.

Προς διευκόλυνσή σας, εδώ θα βρείτε την Ενδεικτική Θεματολογία Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας (πρόκειται για τμήμα της εγκυκλίου διαμορφωμένο σε μορφή doc με επιμέλεια του ΚΕΣΥΠ Καλαμάτας), καθώς και τη Φόρμα Υποβολής για το 2016-17 (επίσης σε μορφή doc).

Εξυπακούεται ότι το ΚΕΣΥΠ βρίσκεται στη διάθεση των εκπαιδευτικών που ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας για κάθε δυνατή βοήθεια και υποστήριξη.